Tresura psówSzkolenie psów
Szkolenie psówSzkolenie psówSzkolenie psówRasy psówSzkolenie psówSzczeniakiSzkolenie psówWystawy psówSzkolenie psówWeterynarzSzkolenie psówTresura
Szkolenie psówSzkolenie psów
TresuraHumory o psachImiona psówDuży Szwajcarski Pies PastrskiZdjęcia psówPsy pasterskieSzkolenie psówRasa psaKynologiaSzkolenie psów

Profesjonalne SZKOLENIE PSÓW
Uprawnienia Głównej Komisji Szkolenia Psów Związku Kynologicznego w Polsce.

"Im bardziej poznaje się ludzi, tym bardziej kocha się zwierzęta"

Szkolenie psów

Związek Kynologiczny

KOMUNIKAT ZG ZKwP

   W związku z uchwaloną przez Sejm RP nowelizacją Ustawy o Ochronie Zwierząt (DZ.U.2011,nr 230, poz.1373), która w art.6, ust.2, pkt. 1 w sposób nie budzący wątpliwości zakazuje wykonywania zabiegów kopiowania uszu i ogonów, Zarząd Główny na posiedzeniu w dn. 29.10.2011 podjął następujące uchwały:
   1. Wszystkie psy urodzone w Polsce po 01.01.2012r. muszą mieć pozostawione naturalne uszy i ogony. Kierownicy sekcji ras zostają zobowiązani do zaznaczania w protokółach kontroli miotów każdego przypadku ciętego ogona i/lub uszu oraz zgłaszania tego faktu zarządowi oddziału. W rasach, w których występują ogony szczątkowe lub skrócone, ogony wszystkich szczeniąt muszą zostać opisane w protokółach kontroli miotów, a następnie w metrykach i rodowodach.
   2. Od 01.01.2012r. zostaje wprowadzony zakaz wystawiania psów z kopiowanymi ogonami i/lub uszami. Zakaz ten dotyczy WYŁĄCZNIE psów URODZONYCH W POLSCE PO 01.01.2012. W wyjątkowych przypadkach dopuszcza się przyjęcie na wystawę psa urodzonego w Polsce po 01.01.2012 i poddanego zabiegowi kopiowania, o ile zabieg został przeprowadzony z poszanowaniem art.27 Ustawy o Ochronie Zwierząt (DZ.U.1997, nr 111, poz.724). W takim przypadku właściciel psa zobowiązany jest dołączyć do zgłoszenia oryginał lub, poświadczoną przez jego macierzysty oddział ZKwP, kopię stosownego zaświadczenia lekarskiego, które musi zawierać, umożliwiające weryfikację, szczegółowe dane kontaktowe lecznicy i wystawiającego zaświadczenie lekarza weterynarii takie jak: nazwisko, adres, nr telefonu oraz adres e-mail. Zaświadczenie pozostaje w dokumentach wystawowych organizatora imprezy.


RASY PSÓW UZNAWANE ZA AGRESYWNE

W przypadku posiadania psa znajdującego się w wykazie psów uznawanych za agresywne niezbędne jest posiadanie właściwego zezwolenia, które to może zostać wydane przez Wójta, Burmistrza lub Prezydenta miasta.


Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne (Dz. U. z dnia 8 maja 2003 r.)
Na podstawie art. 10 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. Nr 111, poz. 724, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:
§ 1. Wykaz ras psów uznawanych za agresywne obejmuje następujące rasy psów:

Owczarek KaukazkipiesAMERYKAŃSKI PIT BULL TERRIER
piesPERRO DE PRESA MALLORQUIN (pies z Majorki)
piesBULDOG AMERYKAŃSKI
piesDOG ARGENTYŃSKI
piesPERRO DE PRESA CANARIO (pies kanaryjski)
piesTOSA INU
piesROTTWEILER
piesAKBASH DOG
piesANATOLIAN KARABASH
piesMOSKIEWSKI STRÓŻUJĄCY
piesOWCZAREK KAUKASKI

§ 2.
Traci moc rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 grudnia 1998 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne oraz warunków wydawania zezwoleń na utrzymywanie psa takiej rasy (Dz. U. Nr 159, poz. 1051).
§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Art. 10a.
1. Zabrania się:
1) Wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;
2) Prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;
3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.
2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.
3. Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.
4. Zakaz, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.
5. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.
6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.


Indywidualna tresura psów jest dostosowana do rasy psa, jego cech wrodzonych i nabytych oraz wymagań właściciela.
Godziny dojazdu dostosowane do klienta
Warszawa i okolice
Zakaz kopiowania i rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji TRESURA-PSY-SZKOLENIE.PL

TresuraRasy psówSzczeniakiPsy pasterskieWeterynarzTresura psaSzkolenie psów

Szkolenie psówSzkolenie psów